• https://www.facebook.com/groups/1640102659565723/1646787298897259/?ref=notif&notif_t=group_activity

Amblem, Logo ve Renklerimiz


                   DERNEK LOGOSU
 Dernek Logosu


DERNEK AMBLEMİ


Amblemde yer alan SİS-DER Sivas İmranlı Süvariler Sosyal Yardımlaşma Derneğinin kısaltmasından oluşan derneğin kısa adıdır. Amblemde yer alan fotoğraf Sivas İli İmranlı İlçesi Süvariler köyünde çekilmiştir. Fotoğrafta tepede yer alan tek ağaç köyde bulunan Ana Fatma türbesi olup değerlere bağlılığı yansıtmaktadır. Tepede bulunan tek ağaç aynı zamanda bireysel özgürlüğü sembolize ederken, arkasındaki ağaçlar ise birarada, birlikte olmayı ve dayanışmayı sembolize etmektedir. Amblemde yer alan dizeler de bu bütünselliği yansıtmakta ve derneğin kuruluş amacına uygun olarak dayanışma, özgürlük ve köy hasretini ortaya koymaktadır.                             DERNEK RENKLERİ
                                        KIRMIZI BEYAZ 

KIRMIZI: Rengin seçiminde köyümüzün ve ilçemizin eteklerinde kurulu olduğu ve Kızılırmak’ın doğduğu Kızıldağ’dan esinlenilmiştir. Ayrıca bayrağımızdaki kırmızı zemin ve kırmızının Sivasspor’un renklerinden olması da kırmızının seçiminde etki etmiştir.

BEYAZ: Köyümüzün ve yöremizin sert iklimi dolayısıyla bol kar yağışlı olması ve karın uzun süre hüküm sürmesi nedeniyle kar beyazından esinlenilerek beyaz seçilmiştir. Ayrıca bayrağımızdaki ay ve yıldızın beyazı ile beyazın Sivasspor’un renklerinden olması da beyazın seçiminde etki etmiştir.


Yorumlar - Yorum Yaz