• https://www.facebook.com/groups/1640102659565723/1646787298897259/?ref=notif&notif_t=group_activity

Gelecekte çocuklarımızın daha mutlu, sağlıklı ve barış içinde yaşayabilecekleri bir dünya dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız.

   23 Nisan 1920 de Milletin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla bu tarih halk egemenliğinin ve bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olmuş, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü ulusal egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmesiyle “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak 98 yıldır heyecanla kutlanmaktadır. UNESCO’nun 1979 yılını Dünya Çocuk yılı olarak ilan etmesiyle, 40 yıldan beri bu bayram dünya çocuklarıyla bir arada kutlanmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gururla, onurla kutlamaya devam edeceğiz.
 
   Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında bulunanlarla, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, gelecekte çocuklarımızın daha mutlu, sağlıklı ve barış içinde yaşayabilecekleri bir dünya dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız.
 
SİS-DER YÖNETİM KURULU


956 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın